Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Badmintoniści na podium
22.11.2018
W dniach 20 - 21 listopada br. w 23 pułku artylerii rozegrano Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 1 - 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w badmintonie.

W sportowej rywalizacji wzięło udział 9 zespołów reprezentujących jednostki wojskowe "Czarnej Dywizji" oraz spoza jej podporządkowania, łącznie prawie 50 żołnierzy.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet pierwsze miejsce na podium zajęła szer. Karolina Kędzia z 23 pułku artylerii z Bolesławca, która w zaciętym pojedynku pokonała szer. Magdalenę Mądrą z 4 pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska i st. chor. Katarzynę Suwada z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia. W rywalizacji mężczyzn, w grupie do 35 lat najlepszy był st. kpr. Sebastian Nogga z 4 pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska, który pokonał st. kpr. Rafała Majewskiego z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia i st. szer. Wojciecha Iwasyszyna z 1 pułku saperów z Brzegu.

W grupa od 36 lat zwyciężył st. chor. sztab. Marek Bojdys z 4 pułku przeciwlotniczego, drugie miejsce na podium zajął szer. Krystian Karpowicz z 23 pułku artylerii, a trzecie st. szer. Krzysztof Pitura z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. W rywalizacji deblowej zwyciężyła drużyna 4 pułku przeciwlotniczego przed Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych i zawodnikami z 23 pułku artylerii.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce w Mistrzostwach zajęła reprezentacja 4 pułku przeciwlotniczego, drugie miejsce wywalczyli żołnierze 23 pułku artylerii, a trzecie miejsce Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Na zakończenie Mistrzostw laureaci czołowych miejsc i zwycięskie zespoły zostały uhonorowane pucharami oraz dyplomami uznania.