BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Egzaminy elewów
09.11.2018
W dniach 6 - 9 listopada br. na obiektach szkoleniowych wrocławskiego Centrum odbyły się egzaminy żołnierzy służby przygotowawczej kończące okres szkolenia podstawowego.


Od 26. września br elewi służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych zdobywali wiedzę oraz umiejętności stanowiące podstawę żołnierskiego rzemiosła w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Dziś zakończyli egzaminy podsumowujące ten etap szkolenia.Egzamin obejmował cztery konkurencje z wychowania fizycznego, strzelanie z karabinka kbk AKMS oraz przeprowadzony w formie pętli taktycznej sprawdzian umiejętności ze szkolenia bojowego. Na tym etapie na elewów czekały przygotowane przez przełożonych zadania do wykonania. Żołnierze musieli m.in. pokonywać teren na polu walki skokami i czołgając się, przygotować do pracy i nawiązać łączność przy pomocy radiostacji, sprawnie załadować magazynek, wyznaczyć azymut przy pomocy busoli AK, a także rzucić na odległość granatem. Najwięcej trudności sprawiło jednak nakładanie odzieży ochronnej na czas.
Po odbytym egzaminie elewi udali się na zasłużony urlop, a już od wtorku rozpoczną szkolenie specjalistyczne, w czasie którego zdobędą wiedzę oraz umiejętności praktyczne, wymagane dla konkretnej specjalności wojskowej.Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych