BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Wyjątkowy apel
01.10.2018
W Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych odbyła się dziś uroczystość wręczenia broni elewom ostatniego w tym roku turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR).

Komendant Centrum płk Kazimierz Łucki powitał w naszych murach żołnierzy służby przygotowawczej, który zostali wcieleni w ubiegłym tygodniu. Czworo elewów otrzymało podstawowy atrybut żołnierza - karabinek AKMS. Z rąk Komendanta Centrum broń odebrała delegacja szeregowych elewów z 2 kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Podstawowego, której dowódcą jest kpt. Arkadiusz Guzewicz. W skład honorowej "czwórki", odbierającej broń weszli: Michał Iwaszko, Mateusz Morzycki, Sandra Beszterda oraz Joanna Dudziak. Już za trzy tygodnie, 20 października, elewi złożą uroczystą przysięgę wojskową w obecności przełożonych i najbliższych.

Następnie Szef Wydziału Personalnego ppłk Jerzy Pawłuszko odczytał decyzje oraz rozkazy o mianowaniach i nadaniu medali. Przed front szyku wystąpiło 9 żołnierzy i pracowników Centrum, którzy otrzymali medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny". Kolejnymi bohaterami apelu byli podoficerowie mianowani na wyższe stopnie. Akty mianowania 21 podoficerom wręczył płk Łucki.

Po raz pierwszy na apelu stanęli nauczyciele klas mundurowych, którzy biorą udział w programie "Edukacja dla bezpieczeństwa". Jest to szkolenie instruktorsko - metodyczne organizowane przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON wraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Nauczyciele szkolić się będą w dniach 1 - 5 października br. na obiektach szkoleniowych CSWinżiChem.


Uroczysty apel zakończył się defilada poddziałów z kompania honorową i dowódcą uroczystości ppłk. Aleksandrem Wlizło na czele.Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych