BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Cztery dni nad Odrą
14.09.2018
W dniach 11 - 14 września br. na terenie Ośrodka Szkolenia Wodnego

W szkoleniu realizowanym przez wykładowców i instruktorów Cyklu Taktyki i Szkolenia Ogólnowojskowego oraz kompanii desantowo - przeprawowej batalionu zabezpieczenia uczestniczyło 24 podchorążych I i III roku studiów Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu o specjalności przeprawowej. Żołnierze, we wrocławskim Centrum, odbywają szkolenie specjalistyczne, w trakcie którego uczą się i doskonalą swoje umiejętności w roli dowódcy plutonu. Oprócz podchorążych swoje umiejętności miały okazję doskonalić także m.in. obsługi kutrów holowniczych oraz operatorzy PTS-M.
Szkolenie praktyczne obejmowało pełne spektrum wiedzy pontonierskiej, począwszy od zapoznania się z podstawowym osprzętem parku pontonowego PP - 64, do urządzenia i utrzymania przepraw promowych i mostowych na sprzęcie parku PP - 64 oraz na sprzęcie desantowym tj. pływających transporterach samobieżnych PTS - M oraz na łodziach desantowych.
Szkolenie, którego kierownikiem był ppor. Kamil Tobiasz było poprzedzone instruktażem, ze szczegółowym uwzględnieniem warunków bezpieczeństwa. W trzecim dniu zajęć Komendant Centrum płk Kazimierz Łucki obserwował kursantów oraz oceniał ich postępy.


Szkolenie zostało uzgodnione z Rejonowym Zarządem Gospodarki Wodnej, które zatwierdza miejsca przeznaczone do cumowania promów i mostów wzdłuż linii nabrzeżnej po obu stronach rzeki.


fot. kpr. P. Waszak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych