BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Wcielenie Legii Akademickiej
01.07.2018
Prawie 200 ochotników pilotażowego programu skierowanego do studentów zostało przyjętych w niedzielę do wrocławskiego Centrum.
Wśród kandydatów na żołnierzy prawie 50% stanowią kobiety. W najbliższych tygodniach nowo przybyli będą szkoleni w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Realizując część praktyczną programu "Legia Akademicka" będą poznawali podstawy żołnierskiego rzemiosła.

Po zaliczeniu części teoretycznej programu realizowanej w uczelniach, szkoleni praktycznie zaznajomią się nie tylko z regulaminami, musztrą czy dyscypliną wojskową, ale także będą uczestniczyć w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktycznego. Szkolenie będzie przebiegać w dwóch modułach: modułu szkolenia podstawowego trwającego 21 dni, zakończonego egzaminem i złożeniem przysięgi wojskowej; modułu szkolenia podoficerskiego trwającego 21 dni, zakończonego egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.
Szkolenie wojskowe studentów w ramach pilotażowego programu Legii Akademickiej będzie realizowane w dwóch turach. Każda z nich będzie składała się ze szkolenia podstawowego i podoficerskiego. Pierwsze szkolenie rozpocznie się 1 lipca 2018 r., a druga tura szkolenia podstawowego 12 sierpnia 2018 r.

Moduł podstawowy w ramach I tury zakończony zostanie przysięgą w dniu 21 lipca 2018 r., natomiast ochotnicy uczestniczący w II turze złożą przysięgę 2 września.Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych