BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Robocza wizyta
20.06.2018
21 czerwca br. w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu odbyło się robocze spotkanie polskich i amerykańskich saperów.


W spotkaniu ze strony polskiej wzięli udział: ppłk Tomasz Czekirda z ramienia Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk DG RSZ oraz przedstawiciele jednostek inżynieryjnych. Stronę amerykańską reprezentowali saperzy 91. Brygadowego Batalionu Inżynieryjnego z ppłk Matthew Rogersem – dowódcą batalionu na czele.

Podpułkownik Matthew Rogers zmienił podpułkownika Jesse T. Curry, który przez ostatnie miesiące dowodził stacjonującymi w Bolesławcu żołnierzami II rotacji przybyłymi z bazy w Fort Riley w stanie Kansas.

Wizyta we wrocławskim Centrum poświęcona była planowaniu i realizacji współpracy szkoleniowej pomiędzy polskimi oddziałami i pododdziałami wojsk inżynieryjnych a pododdziałami inżynieryjnymi Brygadowego Batalionu Inżynieryjnego wchodzącego w skład Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

Efektem dwustronnych rozmów była aktualizacja oraz ustalenie wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych polskich i amerykańskich saperów.Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych