BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Akcja w centrum Wrocławia
16.05.2018
Przy ulicy Krakowskiej na budowie osiedla robotnicy w wykopie zauważyli niewybuch. Była to bomba lotnicza z czasów II Wojny Światowej.

Niemal 200 osób zostało ewakuowanych w środę rano ze swoich biur i miejsc pracy. We Wrocławiu, na budowie przy ulicy Krakowskiej 98 znaleziono bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Informację o odkopaniu ładunku wrocławscy policjanci otrzymali około godziny 8.00 od pracowników budowy. Na miejsce wezwany został patrol rozminowania z Centrum. Po przybyciu na plac budowy okazało się, że konieczna będzie ewakuacja mieszkańców z pobliskich budynków. Decyzję taką podjął zastępca dowódcy patrolu mł. chor. Radosław Janklowski. Policjanci ewakuowali blisko 200 osób. Wtedy nasi saperzy podjęli i zabezpieczyli blisko stukilogramową bombę z okresu drugiej wojny światowej. Niewybuch przewieziono na poligon Raków gdzie został zneutralizowany.
Na czas pracy saperów trzeba było też zablokować ruchliwą, szeroką ulicę Krakowską, będącą wylotówką na Opole. Na kilka godzin w tamtym miejscu zrobiły się spore utrudnienia w ruchu, ale około godziny 12.00 wszystko wróciło już do normy.
Ważne!!!


Saperzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych ostrzegają, że każdorazowo o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować policję. Nie wolno dotykać ani przenosić znaleziska. Takie obiekty mogą badać i neutralizować jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie.


fot. Piotr Kaszuwara, arch. TVN24 Wrocław


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych