BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
I Rajd Pamięci
10.05.2018
Dwóch weteranów postanowiło uczcić pamięć poległych w Iraku żołnierzy w nietypowy sposób.

Kpr. Maciej Kot z 1. Brzeskiego Pułku Saperów oraz sierż. Sebastian Grodzicki z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, od czterech dni są w podróży. W niedzielę (6.05) wystartowali ze Szczecina, dzisiaj gościli w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Cały rajd składa się z 22 etapów podczas których kolarze pokonają 2555 km. Przed nimi jeszcze ponad 2000 km. Rajd rowerowy zakończy się 27 maja w Rzeszowie.
Trasa rajdu obejmuje wszystkie miejsca pochówku poległych w czasie misji w Iraku. Kapral Kot oraz sierżant Grodzicki planują codzienne przejazdy na dystansie od 40 do 180 km. Weterani chcą w ten sposób upamiętnić 22 polskich żołnierzy poległych w czasie wykonywania misji w Iraku.

Głównym organizatorem „Rajdu Pamięci 22 Poległych w Iraku” jest Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych było przystankiem i miejscem odpoczynku w dalszej drodze. Honorowego startu na kolejny etap spod pomnika patrona Centrum gen. Jakuba Jasińskiego dokonali płk Kazimierz Łucki oraz ppłk Aleksander Wlizło.


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych