BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Bieg Sapera
12.04.2018
W tym roku obchody Dnia Sapera rozpoczęły się już 12 kwietnia. Tego dnia odbył się IX Bieg Sapera.
O godzinie 11.00 Komendant Centrum, pułkownik Kazimierz Łucki dał sygnał do rozpoczęcia tradycyjnego Biegu Sapera.
Na starcie stawiło się prawie 160 zawodników, którzy rekrutowali spośród stanu osobowego Centrum i zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji wojskowych. Kwietniowa pogoda sprzyjała sportowcom chociaż mocne wiosenne słońce dawało się we znaki. Dystans 2100 m dla Pań i 4400 m dla Panów zamykała się w pętli od startu przy pomniku gen. Jakuba Jasińskiego, poprzez uliczki Centrum, część poligonową, stadion i znowu przed pomnik Patrona. Uczestnicy dali z siebie wszystko i - spodziewanym sukcesem - uczcili Święto Wojsk Inżynieryjnych.
Ponieważ Bieg Sapera ma swoją długą tradycję, to kibiców na trasie biegu nie zabrakło. Słoneczna pogoda sprzyjała skorzystaniu z chwilowej przerwy w wykonywaniu obowiązków służbowych, spotkaniom z koleżankami i kolegami z różnych komórek organizacyjnych Centrum. Rozmowom, wymianą uprzejmości, żartom, wspólnym pamiątkowym fotografiom nie było końca.
Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się po dwóch godzinach. Zwycięzcy przyjmowali gratulacje i zapraszali na świętowanie sukcesu podczas piątkowego Pikniku Saperskiego.


p. Marlena Wojciechowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych