BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Rozpoczęcie akcji Żołnierska Pamięć.
09.03.2018
9 marca w Centrum odbyła się szósta edycja konkursu wiedzy o Wojsku Polskim, który tradycyjnie otwiera kolejny rok akcji Żołnierska Pamięć.

W tym roku tematem konkursu byli "Saperzy Polscy na frontach II Wojny Światowej". W rywalizacji wzięły udział prawie wszystkie placówki szkolne, które mają podpisane porozumienie z Centrum. Uczniowie najpierw napisali test w nowej formule, następnie, w oczekiwaniu na wyniki obejrzeli filmy przygotowane przez szer. Piotra Patka z Sekcji fotograficzno - filmowej Klubu Centrum. Poziom był najbardziej wyrównany od lat. Różnica między 6 a 1 miejscem wyniosła tylko 10 punktów. Młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom w stosunku do trudnych pytań przygotowanych przez Klub.

Wyniki konkursu:


1 miejsce - Lotnicze Zakłady Naukowe z Wrocławia - 59 pkt.


2 miejsce - VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego z Wrocławia - 55 pkt.


3 miejsce - Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące z Bielawy - 53 pkt.


4 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Kalisza - 52 pkt.


5 miejsce - Liceum Służb Mundurowych z Wrocławia - 50 pkt.


6 miejsce - Europejskie Liceum Służb Mundurowych z Wrocławia - 49 pkt.


Zwycięzcy zatem tacy sami jak w zeszłym roku. Reprezentanci otrzymali z rąk Komendanta Centrum pułkownika Kazimierza Łuckiego dyplomy za współzawodnictwo, drobne nagrody rzeczowe oraz oczywiście puchar przechodni. Zwycięska szkoła w dniu 3 kwietnia wybierze się na wycieczkę edukacyjno - patriotyczną do Warszawy.

Na zakończenie, Kierownik Klubu p.Wojciech Osypiuk, otrzymał z rąk opiekuna klasy z Kalisza, pisemne podziękowania od Dyrektora ZSP nr 2 za wieloletnią współpracę oraz krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych. Klasa z Kalisza była wytypowana przez Kierownika Klubu do wzięcia udziału, jako jedna z trzech w kraju, w lutowej imprezie Ministerstwa Obrony Narodowej II Zlot Pamięci "Zaślubiny z Morzem - gen. Józef Haller".Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych