BIP
Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych
AKTUALNOŚCI
Pierwsze wcielenie w nowym roku
08.01.2018
W poniedziałkowy poranek, 8 stycznia, w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych odbyło się przyjęcie pierwszej grupy ochotników do odbycia służby przygotowawczej.

Stawiło się 104 ochotników w większości pochodzących z północnych województw Polski. Rekruci po przekroczeniu bramy Centrum musieli przejść cały proces wcielenia. Po uregulowaniu szeregu ewidencyjnych formalności, zostali umundurowani i skierowani do pododdziału w Ośrodku Szkolenia Podstawowego (OSP). Z chwilą rozpoczęcia pełnienia służby, żołnierze służby przygotowawczej w korpusie szeregowych otrzymują tytuł elewa. Druga grupa zostanie wcielona we wtorek, 9 stycznia.Teraz przed elewami cztery miesiące intensywnego szkolenia i jak mówi Komendant OSP mjr Robert Wątroba, nikt nie będzie miał taryfy ulgowej. Pierwszy okres szkolenia trwający miesiąc zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej. Kolejne trzy miesiące będą czasem intensywnego szkolenia przygotowującego elewów do objęcia konkretnych stanowisk w Narodowych Siłach Rezerwowych.
***Służba przygotowawcza to rodzaj czynnej służby wojskowej, ustanowiony przede wszystkim w celu tworzenia zasobów żołnierzy rezerwy na potrzeby NSR, przeznaczony dla ochotników, którzy wcześniej nie pełnili jakiegokolwiek rodzaju czynnej służby wojskowej, a zamierzają zostać żołnierzami NSR. Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno mężczyźni , jak i mężczyźni. Powołanie do służby przygotowawczej możliwe jest wyłącznie na podstawie dobrowolnego zgłoszenia się do tej służby. Ochotnicy, w dniu rozpoczęcia służby przygotowawczej, stają się żołnierzami w czynnej służbie wojskowej.GALERIA ZDJĘĆ
 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych